Gi en gave
Meny
Last ned

Gjenbruk i Ålesund har fått ny flott butikk

Det hadde laget seg kø av trippende kjøpelystne folk utenfor den nye butikken i Ålesund før nyåpningen 25. april kl. 11:00.
Tilbake
Del Facebook Twitter E-post

Styreleder Norunn Steinnes ønsket alle de fremmøtte velkommen og fortalte om det positive og flotte konseptet NMS Gjenbruk er, både sosialt og for å motvirke bruk- og kast-mentaliteten i samfunnet. Hun snakket varmt om alle som hadde stått på de siste to ukene med selve flytteprosessen fra Blindheim og nå til Breivika.

Misjons-konsulent i NMS Møre Laila Karin Tusvik Helle hadde fått det ærefulle oppdraget å være snorklipper. Hun berømmet også den imponerende innsatsen og «stå på» viljen til alle de frivillige. Hun ønsket dem lykke til videre med intensjonene om å fortsatt være en god MØTEPLASS lokalt med fokus på MISJON og MILJØ, før den grønne snoren ble klippet og folk kunne «storme» inn!

De fleste var mest interessert i å få med seg de beste godbitene i butikkens skattekammer mens andre syns det passet dem bedre å starte med en god prat i sofakroken, marsipankake og en kaffikopp.

Det var en fantastisk fin dag, med mye folk som kom innom og alle var så hyggelige.  Ikke minst den sosiale delen er viktig, dette er jo også en møteplass.

Det var mange godord å høre, både om lyse og romslige lokaler, rikt utvalg av varer, flott utstilling og god beliggenhet. De første par timene var det jevn kø i kassa og stemningen var god hele dagen. Tellingen i kassen ved dagens slutt viste en omsetning på ca. 30.000 kroner!

En rosebukett av frivillige på NMS gjenbruk i Ålesund

Servering av marsipankake og kaffi til alle kunder på åpningsdagen!

Dagens snorklipper ønsker alle velkommen inn til skattekammeret! Foto: Hege Steinsland


Nyheter

NMS Gjenbruk feirer 25 år

Norges største gjenbrukskjede har vokst jevnt og trutt, og består nå av hele 52 gjenbruksbutikker og ett lysestøperi.
Les mer

Den imponerende innsatsen!

I 25 år har NMS gjenbruk vært en del av organisasjonen vår, og det økonomiske bidraget fra NMS Gjenbruk har blitt viktigere og viktigere for NMS.
Les mer

Misjonæren som ble butikkleder

Med bakgrunn som veterinær, bistandsarbeider og misjonær, ble Kai-Arne Schie styreleder for NMS Gjenbruk Lillestrøm. Han mener det er viktig å profilere hva NMS står for også gjennom gjenbruksbutikkene.
Les mer
Expand Lukk Søk Meny Mer Expand Arrow Facebook Twitter Instagram Youtube Vimeo Email Tro Kjærlighet Kjærlighet Håp Håp