Nynorsk

Bokmål

Navn på ressurs:

Sammen som kirke 2024 England - Tekst om landet

Ressurser til din menighet

England

Last ned bilder fra ressursen:

Klikk på høyre museknapp og velg last ned for å laste ned bildet.

No items found.

Tekster å bruke om landet:

Kan troen få blomstre i engelske landsbyer?

John Freeman ønsker å spre Guds rike blant mennesker på landsbygda i Cumbria

I hjertet av det billedskjønne Cumbria fylket tar St. Aidan’s -prosjektet form som en ny kirkeplanting. Visjonen er å gjøre Guds rike levende i lokalsamfunnene.
Inspirert av arven til St. Aidan av Lindisfarne, ønsker denne kirken å bringe lys og varme inn i de landlige områdene nord i Lake District. John Freeman, som står i spissen for dette initiativet, deler entusiastisk tankene bak St. Aidan’s visjon.

Ønsker levende fellesskap


– Vi ønsker å følge i fotsporene til St. Aidan, som ikke bare forkynte evangeliet, men etablerte levende fellesskap hvor troen kunne blomstre, forklarer Freeman.

– Vår ambisjon er å være en kraft for forvandling i vår region, og å se mennesker berørt og forvandlet av det gode budskapet om Jesus Kristus.

For familier

Prosjektet er opprinnelig initiert av bispedømmet i Carlisle da de så behovet for et kirkelig tiltak langs hovedveien A66. St. Aidan’s-prosjektet er derfor et svar på behovet for å nå ut til de ofte oversette landlige områdene som omgir denne hovedveien. Med et spesielt fokus på å engasjere yngre mennesker og familier, ønsker denne nye menigheten å være både tilgjengelig og relevant.

– Vi har en visjon om å være både en regionalmenighet og en nettverkskirke, forklarer Freeman.

– Vi ønsker å etablere lokale forsamlinger som samles for tilbedelse og gjensidig støtte, og å være til stede i hele regionen vår på en måte som virkelig påvirker lokalsamfunnene våre.

Et sentralt punkt i St. Aidens-prosjektet er rekrutteringen av en barne- og familieprest, som vil være dedikert til å utvikle strategier for å engasjere og disippelgjøre unge familier i regionen. Med støtte fra organisasjoner som NMS håper St. Aidan’s-prosjektet ikke bare å vokse som en menighet, men også å være en ressurs for andre kirker som deler deres lidenskap for å nå ut til familier.

Takk!

– Takk til NMS for deres støtte i å realisere denne viktige satsingen, uttrykker Freeman.

– Vi ser frem til å fortsette å jobbe sammen og lære sammen for å se Guds rike komme i Cumbria. Vi ønsker å være en levende, flamme av tro og fellesskap!