Det økologiske jordbruksprosjektet i Longshan fylke i Hunan-provins vil hjelpe fattige bønder i regionen til å gå over til et mer miljøvennlig landbruk. Overforbruk av plantevernmidler er dessverre utbredt i dette området
En ønsker å lære bøndene å drive gårdene på driftsmåter som er bærekraftige og miljøvennlige, samtidig som de gir en sikker inntekt. Bøndene i området er fattige og skeptiske til endringer, fordi en dårlig avling får alvorlige konsekvenser for familien. Å bare gi kunnskap er derfor ikke tilstrekkelig. Dette prosjektet gir både opplæring og ressurser for å gå over til mer bærekraftige jordbruksstrategier. I tillegg oppfordrer prosjektet også bøndene til å kaste søppel på en mer miljøvennlig måte.
Dette prosjektet kommer på et godt tidspunkt; kjemiske plantevernmidler er blitt dyrere og småskalabønder sliter enda mer økonomisk enn tidligere. Det kan bidra til økt motivasjon til å gå over til mer bærekraftig landbruk.
Prosjektet er finansiert både av NMS og Den finske evangelisk-lutherske misjonen (FELM) og ledes av Amity Foundation (en sosial grein av den kinesiske tre-selv-kirken). Som med andre Amity-prosjekter, bidrar også bøndene og lokale myndigheter til prosjektet.
Denne satsingen bidrar til god forvaltning av Guds fantastiske skaperverk. Miljøforringelse er ikke bare skadelig for lokalmiljøet på lang sikt, men også for vår verden som helhet. Kinas landbruk produserer en høyere andel karbon enn noe annet land. Ved å hjelpe fattige bønder til å gå over til en mer miljøvennlig landbruksstil, hjelper du ikke bare de fattige bøndene med å sikre en tryggere og bedre fremtid, du bidrar også til å beskytte skaperverket og en mer bærekraftig fremtid.