Meny

Spjelkavik kyrkjelyd med fornya misjonsavtale med NMS

Last ned
Annenhver søndag samles en trofast gjeng på Borgund Folkehøgskule for å feire gudstjeneste fylt med høytid, musikk og fellesskap for store og små. Det blomstrende gudstjenestelivet i Spjelkaviks indre bydel, Hatlehol, venter på at selve kirkebygget til menigheten skal bli bygget.
Tilbake
Del Facebook Twitter E-post

Denne søndagen er NMS tilstede for å overrekke fornyet misjonsavtale med NMS. Menigheten har endret avtaleland fra Madagaskar til Midtøsten. Barne- og ungdomsarbeider i NMSU Gunnhild Bremer var tilstede på misjonsgudstjenesten sammen med vikarprest Øystein Bjørdal som var liturg. Gunnhild holdt dagens preke og fortalte menigheten om hva de er med på gjennom å støtte NMS sitt arbeid der som:

  • Kjempe for menneskerettighetene, særlig kvinner som er en utsatt gruppe
  • Spre evangeliet både via satelitt (SAT-7), internett og Bibler

Gode tilbakemeldinger om at det var en flott misjonssøndag!

Expand Lukk Søk Meny Mer Expand Arrow Facebook Twitter Instagram Youtube Vimeo Email Tro Kjærlighet Kjærlighet Håp Håp