Gi en gave
Meny

Menighetsplanting i Créteil

Foto: Kristian Mjølsneset Last ned
NMS er med i en nystartet menighetsplanting i Créteil, like utenfor Paris sentrum. De har gudstjenestene i et bygg svært sentralt i bydelen, der de kan gå rett ut i gata og møte folk i nabolaget.
Tilbake
Del Facebook Twitter E-post

Søndag 14. september 2014 var det innvielsesgudstjeneste i menigheten, men allerede i juli samme år startet de første gudstjenestene med noen få mennesker. Mary og Rafi Rakotovao som har vært misjonærer for NMS i Frankrike i mange år har gått inn i denne tjenesten med stor entusiasme.

Frivillige

Mary og Rafi står ikke alene med arbeidet. De har med seg et team på 6 frivillige som har en visjon om å bygge menighet i Créteil. Det er tre fra modermenigheten Charenton og tre fra en menighet som heter Le Marais. Disse tre siste ser på seg selv som misjonærer til Créteil. NMS har støttet Le Marais med prosjektet St. Paul i flere år, og dette er noen av fruktene fra det prosjektet.

God vekst

Arbeidet har vokst mye siden starten og nye familier har kommet til, slik at de har startet søndagsskole. I samarbeid med modermenigheten Charenton har de også dåpsundervisning for ungdom. I blant de som går i menigheten er det mange som er glad i musikk så det er startet en egen lovsangsgruppe.

Ut på gata

Menigheten er ikke redde for å være synlige i nærmiljøet. De samarbeider godt med andre kirkesamfunn i nærheten og de tar kontakt med mennesker i bydelen. En måte å nå ut på, som har vært veldig vellykket, er «Åpne dører og kaffe». Hver andre søndag i måneden klokken 10 dekker de et bord med kaker og kaffe utenfor kirka som de deler ut til forbipasserende. Noen ganger får de hjelp av «Trompettes d’Argent» som spiller, eller speidere som selger småkaker. De har også bibler og ny-testamenter å tilby hvis noen er interessert. Mange stopper opp og slår av en prat, og responsen er veldig positiv. Når klokka nærmer seg 11, pakker de sammen og inviterer de som vil til å være med inn på en kort gudstjeneste. Dette tiltaket har ført til at flere nye har kommet til kirka og begynt å komme på gudstjeneste fast.

Søndag 14. september 2014 var det innvielsesgudstjeneste i menigheten, men allerede i juli samme år startet de første gudstjenestene med noen få mennesker. Mary og Rafi Rakotovao som har vært misjonærer for NMS i Frankrike i mange år har gått inn i denne tjenesten med stor entusiasme.

Frivillige

Mary og Rafi står ikke alene med arbeidet. De har med seg et team på 6 frivillige som har en visjon om å bygge menighet i Créteil. Det er tre fra modermenigheten Charenton og tre fra en menighet som heter Le Marais. Disse tre siste ser på seg selv som misjonærer til Créteil. NMS har støttet Le Marais med prosjektet St. Paul i flere år, og dette er noen av fruktene fra det prosjektet.

God vekst

Arbeidet har vokst mye siden starten og nye familier har kommet til, slik at de har startet søndagsskole. I samarbeid med modermenigheten Charenton har de også dåpsundervisning for ungdom. I blant de som går i menigheten er det mange som er glad i musikk så det er startet en egen lovsangsgruppe.

Ut på gata

Menigheten er ikke redde for å være synlige i nærmiljøet. De samarbeider godt med andre kirkesamfunn i nærheten og de tar kontakt med mennesker i bydelen. En måte å nå ut på, som har vært veldig vellykket, er «Åpne dører og kaffe». Hver andre søndag i måneden klokken 10 dekker de et bord med kaker og kaffe utenfor kirka som de deler ut til forbipasserende. Noen ganger får de hjelp av «Trompettes d’Argent» som spiller, eller speidere som selger småkaker. De har også bibler og ny-testamenter å tilby hvis noen er interessert. Mange stopper opp og slår av en prat, og responsen er veldig positiv. Når klokka nærmer seg 11, pakker de sammen og inviterer de som vil til å være med inn på en kort gudstjeneste. Dette tiltaket har ført til at flere nye har kommet til kirka og begynt å komme på gudstjeneste fast.

Expand Lukk Søk Meny Mer Expand Arrow Facebook Twitter Instagram Youtube Vimeo Email Tro Kjærlighet Kjærlighet Håp Håp