Jentegruppe på besøk i Gjenbruksbutikken
Trosopplæring har mange ansikter. En vakker vårdag fikk Gjenbruksbutikken i Larvik hyggelig besøk av trosopplærer Birgitte Bugaard Ørnes og Juniorsprellen fra Tanum menighet. Gruppen har et tema når de samles og denne onsdagskvelden var det gjenbruk og misjon som stod i fokus.
Sist oppdatert 26.04.2018
Ungdommene fikk høre om virksomheten i NMS Gjenbruksbutikk i Larvik som er en av NMS’ 50 butikker rundt i landet. Det jobber 50 personer gratis i butikken og alt som kommer inn sendes ut til misjonsarbeidet forteller Marit Vestmoen Nilsen som er styreleder i butikken. Sist år fikk de inn 1,5 millioner brutto, så det er bare å ta av seg hatten for det frivillige arbeidet som gjøres her.
Og denne kvelden ble jentenes kveld. De handlet, fikk høre mye spennende og fikk hvert sitt eget krus med seg hjem.
Gjenbruk er absolutt et viktig tema i dagens samfunn og derfor er vi ekstra takknemlige for at butikken ville ta oss imot og at vi fikk se dette arbeidet på nært hold, avslutter trosopplærer Birgitte Bugaard Ørnes.